Сполучити кальцій оксиду з карбон (IV) оксидом об'ємом 1,12(н.у) Визначте масу утвореного кальцій

карбонату.

Ответы на вопрос

Отвечает Кочмарик Дарья.

Дано

V(CO2) = 1.12 дм3

Решение

n(CO2) = V(CO2) / Vm = 1.12 / 22.4 = 0.05 моль

CaO + CO2 = CaCO3

n(CaCO3) = n(CO2) = 0.05 моль

m(CaCO3) = n(CaCO3)M(CaCO3) = 0.05 * (40 + 12 + 3 * 16) = 0.05 * 100 = 5 г

Ответ: 5 г