Скласти йонно-молекулярні рівняння: 1) Ферум (3) сульфат і барій гідроксид; 2)Магній хлорид і калій

ортофосфат; 3) Барій гідроксид і купрум(2) нітрат; 4) Літій карбонат і нітратна кислота.

Ответы на вопрос

Отвечает Романова Салтанат.

1)

Fe₂(SO₄)₃ + 3Ba(NO₃)₂ = 3BaSO₄↓ + 2Fe(NO₃)₃

2Fe³⁺ + 3SO₄²⁻ + 3Ba²⁺ + 6NO₃⁻ = 3BaSO₄↓ + 2Fe³⁺ + 6NO₃⁻

3SO₄²⁻ + 3Ba²⁺  = 3BaSO₄↓

2)

3MgCI₂ + 2K₃PO₄ = Mg₃(PO₄)₂↓ + 6KCI

3Mg²⁺ + 2CI⁻ + 6K⁺ + 2PO₄³⁻ = Mg₃(PO₄)₂↓ + 6K⁺ + 6CI⁻

3Mg²⁺ + 2PO₄³⁻ = Mg₃(PO₄)₂↓

3)

Ba(OH)₂ + Cu(NO₃)₂ = Cu(OH)₂↓ + Ba(NO₃)₂

Ba²⁺ + 2OH⁻ + Cu²⁺ + 2NO₃⁻ = Cu(OH)₂↓ + Ba²⁺ + 2NO₃⁻

2OH⁻ + Cu²⁺  = Cu(OH)₂↓

4)

Li₂CO₃ + 2HNO₃  = 2LiNO₃ + CO₂↑ + H₂O

2Li⁺ + CO₃²⁻ + 2H⁺ + 2NO₃⁻  = 2Li⁺ + 2NO₃⁻ + CO₂↑ + H₂O

CO₃²⁻ + 2H⁺   =  CO₂↑ + H₂O