Обчислити масу осаду, що утворився в результаті взаємодії 25 г розчину хлориду барію з масовою

часткою розчиненої речовини 5% з розчином сульфату натрію, взятому в достатній кількості.

Ответы на вопрос

Отвечает Греков Ярослав.

w=m BaCl2/m р-ну

m BaCl2= w* m р-ну=0,05*25=1,25 г

n=m/M ;    m= n* M

n BaCl2=1,25/208=0,006 моль

BaCl2+Na2SO4=Ba SO4↓+ 2NaCl

n Ba SO4= n BaCl2=0,006 моль

m Ba SO4=0,006*233=1,398 г осаду