23. Суміш 3 мл газуватого вуглеводню та 25 мл кисню прореагувала в закритій посудині. Після

видалення водяної пари об'єм газуватого залишку дорівнював 29 мл, а після обробки лугом залишилося 7 мл газу. Визначте формулу вуглеводню, враховуючи, що всі вимірювання проводили за однакових умов. Это олимпиадная задача по химии . 10 класс. Помогите, пожалуйста решить!

Ответы на вопрос

Отвечает Кубрак Таисия.

Луг поглинув СО₂. Знайдемо його об’єм V СО₂=19-7=12 мл

Залишився кисень, який не прореагував-7 мл.

Знайдемо об’єм кисню, який прореагував V О₂=25-7=18 мл

Запишемо загальне рівняння горіння вуглеводню і складемо відношення між відомими речовинами

              СхНу + (х+0.25у)О₂ = хСО₂ + 0,5уН₂О              

на 1 мл СхНу --- (х+0.25у) мл О₂  ----   х мл СО₂

на 3 мл     -----          18 мл     -----  12 мл СО₂(скорочуємо в 3 рази)

        1 --------------6 -----------4 ( це коефіцієнти в рівнянні)

СхНу + 6О₂ = 4СО₂ + 0,5уН₂О.

Знаходимо кількість атомів Н ( можна порахувати по О), а можна підставити в коефіцієнт перед О₂ в загальному рівнянні горіння

   (4+0.25у) =6

у=2/0,25

у=8,    С4Н8