До розчину, що містить калій ортофосфат масою 42,4 г додали аргентум нітрат масою 110 г. Обчислити

масу утвореного осаду

Ответы на вопрос

Отвечает Синева Марфа.

K3PO4 + AgNO3= KNO3+Ag3PO4↓

 m(Ag3PO4) = n * M

n(K3PO4)= 41,4 / 214  = 0,193 або 0,2

кількість (ню) шукаємо за співвідношенням , а саме  n(K3PO4) :n( Ag3PO4) так відносяться, як їх коефіцієнти . Отже так як коефіфцієнтів немає n(K3PO4) =n( Ag3PO4)

m(Ag3PO4)= 0,2 * 418 = 4,78 грам