невідома речовина містить 35% Нітрогену, 5% Гідрогену і Оксиген. Відносна молекулярна маса цієї

речовини становить 80. Знайдіть формулу речовини

Ответы на вопрос

Отвечает Нуржау Димаш.
Умовна формула невідомої речовини: HxNyOz.

Відносна молекулярна маса речовини: Mr (HxNyOz) = x + 14y + 16z = 80.

Масова частка Нітрогену:
14y/80 • 100 = 35.
Звідки
14y/4 • 5 = 35
7y/2 = 7
y = 2

Масова частка Гідрогену:
х/80 • 100 = 5.
Звідки
х/4 • 5 = 5
х/4 = 1
х = 4

Масова частка Оксигену:
16z/80 • 100 = 100 - (35 + 5).
Звідки
16z/4 • 5 = 60
4z = 12
z = 3

Формула невідомої речовини: H4N2O3, або, найімовірніше: NH4NO3.