до розчину фенолу масою 100г з масовою часткою фенолу 5% додали надлишок їдкого калі. обчисліть

маси утворених речовин

Ответы на вопрос

Отвечает Кочубей Ксения.

дано

m(ppaC6H5OH) = 100 g

W(C6H5OH) = 5%

+KJ

--------------------------

m(C6H5OK)-?

m(C6H5OH) = 100*5% / 100% = 5 g

C6H5OH+KJ-->C6H5OK+HJ

M(C6H5OH) = 94 g/mol

n(C6H5OH) = m/M =5/ 94 = 0.053 mol

n(C6H5OH) = n(C6H5OK) = 0.053 mol

M(C6H5OK)=132 g/mol

m(C6H5OK) = n*M = 0.053 * 132 = 7g

ответ 7 г