При взаємодії 24 г насиченого спирту з калієм, утворилось 4,48 л водню (н.у.). Визначте формулу

спирту

Ответы на вопрос

Отвечает Гайниева Жасика.

m(СnH₂n+₂O)=24 г

V(H₂)=4,48 л

формула

n=m/M , n=V/Vm    

n(Н2)= V/Vm =  4,48/22,4=0,2 моль

Запишемо рівняння реакції в загальному вигляді

2СnH₂n+₂O +2К = 2СnH₂n+₁OК +H2

2 моль                                               1 моль

n СnH₂n+₂O=2 n(Н₂)=0,2*2=0,4 моль

М СnH₂n+₂O= m/ n =24/0,4=60 г/моль

СnH₂n+₂O=60 ,   12n +2n+2+16=60, 14 n=42, n=3

С3Н8О,  С₃Н₇ОН - пропанол