Помогите,пожалуйста, с химией Яку кількість речовини водню може приєднати суміш бутену й етину об

'ємом 300 л?Об'ємна частка етину в суміші становить 50% (Какое количество вещества водорода может присоединить смесь бутена и ацетилена(етин) объемом 300 л? Объемная часть ацетилена в смеси состовляет 50%

Ответы на вопрос

Отвечает Бледная Яна.

Запишемо рівняння реакцій

1) С4Н8 +Н2 = С4Н10

2) С2Н2 + 2Н2 = С2Н6

Знайдемо об'єми вуглеводнів

VC4H8= φ*V=0.5*300=150 л

VC2H2 = 0.5*300=150 л

Із рівняння 1) об'єм водню = об'єму бутену

V H2=150 л

Із рівняння 2)  об'єм водню= 2* об'єм етину

VH2=2*150=300 л

Всього V H2=150+300=450 л

n=v/Vm=450/22,4=20 моль водню