Обчисліть об’єм кисню, необхідного для повного згоряння алкану об’ємом 3 л , відносна густина якого

за гелієм дорівнює 18?

Ответы на вопрос

Отвечает Печерица Людмила.

Відомо: V(алкану)=3 л, DHe(алкану)=18.

Знайти: формулу алкану-? V(O2)-?

Розв'язування:

З формули обчислення відносної густини алкану знаходимо відносну молекулярну масу алкану:  

DHe(алкану)=Mr(алкану)/Mr(He), звідси  

Mr(алкану)=Dне(алкану)•Mr(He)=18•4=72

Загальна формула алканів СnH2n+2, тому

Mr(СnH2n+2)=Ar(C)•n+Ar(H)•(2n+2)=12•n+1•(2n+2)=12n+2n+2=14n+2.

Складаємо алгебраїчне рівняння і розв'язуємо його.

14n+2=72

14n=72-2                            

14n=70                                  

n=70:14                                  

n=5

Отже, формула алкану С5Н12 - це пентан.

Записуємо рівняння горіння пентану: C5H12+8O2->5CO2+6H2O

Для згоряння 1 молекули пентану витрачається 8 молекули кисню, тому об’єми пентану та кисню співвідносяться як 1:8. Отже, для згоряння будь-якого об’єму пентану витрачається кисню у 8 разів більше:

V(O2)=8•V(С5Н12)=8•3 л=24 л.

Відповідь: C5H12, 24 л.