Який об'єм повітря (н.у.) витрачається на окиснення міді масою 19.2 кг?


Ответы на вопрос

Отвечает Просвирников Ярослав.

Дано:

m(Cu) = 19,2 кг

Знайти:

V(повітря)-?

Розв'язок.

M(Cu) = 64 кг/кмоль

n(Cu) = m/M = 19.2 кг/64 г/моль = 0,3 кмоль

φ(О2)=21% або 0,21

2Cu + O2 = 2CuO

З РХР бачимо, що n(O2)=0,5n(Cu)

n(O2) = 0,5*0,3 кмоль = 0,15 кмоль

Vm = 22,4 м³/кмоль

V(O2) = n*Vm = 0,15 кмоль*22,4 м³/моль = 3,36 м³

V(повітря) = V(О2)/φ(О2)= 3,36 м³/0,21 = 16 м³

Відповідь: 16 м³