Який об'єм водню виділиться при взаємодії 4,8 г магнію з розчином оцтової кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Смирнов Евгений.

Дано:

m(Mg)=4,8 г

Знайти:

V(H2)-?

Розв'язок.

M(Mg) = 24 г/моль

n(Mg) = m(Mg)/M(Mg) = 4,8 г/24 г/моль = 0,2 моль

Mg + 2CH₃COOH ⇒ (CH₃COO)₂Mg + H₂

З рівняння реакції бачимо, що n(H₂)=n(Mg)

n(H₂) = 0,2 моль

V(H₂) = n(H₂)*Vm

V(H₂) = 0,2 моль*22,4 л/моль = 4,48 л

Відповідь: 4,48 л