Скільки грамів цинку розчиниться у 1.2 г оцтової кислоти


Ответы на вопрос

Отвечает Шемелина Юля.

Дано:

m(CH3COOH) = 1,2 г

Знайти:

m(Zn)-?

Розв'язок.

М(CH3COOH) = 60 г/моль

n(CH3COOH) = m/M = 1,2 г/60 г/моль = 0,02 моль

Zn + 2CH3COOH ⇒ (CH3COO)2Zn + H2

З РХР бачимо, що n(Zn) = 1/2n(CH3COOH)

n(Zn) = 1/2*0.02 моль = 0,01 моль

M(Zn) = 65 г/моль

m(Zn)=n*M = 0,01 моль*65 г/моль = 0,65 г

Відповідь: 0,65 г