(укажіть масову частку солі в розчині, якщо відомо, зо до розчину масою 120г з масовою часткою солі

10% додали сіль масою 8г і воду масою 272г) допоможіть розв'язати задачу​

Ответы на вопрос

Отвечает Ширков Никита.

Ответ: 0,05 або 5%

Дано:

m₁(p.)=120 г

ω₁(солі) = 10% або 0,1

m₂(солі)  = 8 г

m₂(Н₂О) = 272 г

Знайти:

ω₃(солі) -?

Объяснение:

m₁(солі) = m₁(p.)*ω₁(солі) = 120 г*0,1 = 12 г

m₃(солі) = m₁(солі) + m₂(солі) = 12 г + 8 г = 20 г

m₃(p.) = m₁(p.) + m₂(солі) + m₂(Н₂О) = 120+8+272 = 400 г

ω₃(солі) = m₃(солі)/m₃(p.) = 20 г/400 г = 0,05 або 5%