Хелп!Хімія!20 балів! Обчислити масу,к-сть речовини та об'єм кисню,що прореагував з магнієм масою

речовини 24 г​

Ответы на вопрос

Отвечает Аширова Риана.

Сначала составляем уравнение: 2Mg+ O2 -> 2MgO

Дано массу магния- 24 г

Пояснювати буду українською

Щоб знайти кількість речовини треба масу розділити на атомну масу (m/Mr)

Атомна маса магнію = 24 г/моль

Отже, кількість речовини магнію= 24/24 = 1 моль

Складаемо рівняння 1/2=х/1 (співвідношення кількості речовини на коефіціент), де х- кількість оксигену.

Вирішуємо рівняння, х=0,5 моль. Отже, кількість оксигену= 0,5 моль.

Є ще одна формула для знаходження кількості речовини- обєм речовини поділити на молярний обєм( Vm= 22,4л/моль)( V/Vm)

Виводимо з загальної формули формулу обєму. Треба кількість оксигену помножити на Vm. V=0.5*22.4=11.2 літрів

Відповідь:  кількість оксигену= 0,5 моль, V(O2)=11.2 моль.