У розчин що містив 15г амінооцтової кислоти, добавили достатню кількість барій гідроксиду. Написати

формулу солі, яка утворилася та обчислити її масу. В раствор содержащий 15 г аминоуксусной кислоты, добавили достаточное количество барий гидроксида. Написать формулу соли, которая образовалась и вычислить ее массу.

Ответы на вопрос

Отвечает Колмаков Егор.

Відповідь: 28,5 г барій аміноацетат (барійна сіль амінооцтової к-ти)

Дано:

m(NH₂CH₂-COOH) = 15 г

Знайти:

m((NH₂CH₂-COO)₂Ba)-?

Розв'язок:

M(NH₂CH₂-COOH) = 75 г/моль

n(NH₂CH₂-COOH) = m/M = 15 г/75 г/моль = 0,2 моль

M((NH₂CH₂-COO)₂Ba) = 285 г/моль

2NH₂CH₂-COOH + Ва(ОН)₂  = (NH₂CH₂-COO)₂Ba + 2Н₂О

З РХР бачимо, що n(NH₂CH₂-COO)₂Ba) = 0,5n(NH₂CH₂-COOH)

n(NH₂CH₂-COO)₂Ba) = 0,5*0,2 моль = 0,1 моль

m(NH₂CH₂-COO)₂Ba) = n(NH₂CH₂-COO)₂Ba)*M(NH₂CH₂-COO)₂Ba)

m(NH₂CH₂-COO)₂Ba) = 0,1 моль*285 г/моль = 28,5 г