1. При зливанні розчинів, що містять купрум (ІІ) сульфат та натрій гідроксид, одержали осад. Його

відфільтрували, висушили і піддали термічному розкладанню. Визначте кількість речовини купрум (ІІ) оксиду, який утворився при цьому. 2. Чому дорівнює маса фосфор (V) оксиду, добутого спалюванням достатньої кількості фосфору у 11,2 л кисню?​

Ответы на вопрос

Отвечает Рошков Тимур.

Ответ:

1. m(CuO)=80г.

m(H₂O)=18г.

2. m(P₂O₅) =28,4г.

Объяснение:

1. CuSO₄+2NaOH=Cu(OH)₂↓+Na₂SO₄

Cu(OH)₂+t°C=CuO+H₂O

а) при розкладанні гідроксиду міді(ll) утворився 1моль оксид міді(ll) і 1моль води. n(CuO)=1моль n(H₂O)=1моль

б) Молярна маса 1моль оксид міді(ll): M(CuO)=64+16=80г./моль

Маса 1моль оксид міді(ll):

m(CuO)=n(CuO)xM(CuO)=1мольх80г./моль=80г.

в) Молярна маса 1моль води: M(H₂O)=2x1+16=18г./моль

Маса 1моль води: m(H₂O)=n(H₂O)х M(H₂O)=1мольх18г./моль=18г.

2. Дано:

V(O₂)=11,2 л.

Vm=22,4 л/моль

---------------------

m(P₂O₅)-?

Рішення:

1. Визначимо кількість речовини кисню в 11,2 л.:

n₁(O₂)=V(O₂)÷Vm=11,2л.÷22,4л./моль=0,5моль

2. Запишем рівняння реакції:

4P+5O₂=2P₂O₅

по рівнянню реакції :

n(O₂)=5моль n(P₂O₅)=2моль

за умовою задачі:

n₁(O₂)=0,5моль тодi n₁(P₂O₅)=0,2моль

3. Визначимо молярную масу оксиду фосфору(V):

M(P₂O₅)=2x31+5x16=142г./моль

4. Визначимо  масу оксиду фосфору(V) кількістю речовини 0,2моль:

m(P₂O₅) =n₁(P₂O₅)xM(P₂O₅)=0,2мольx142г./моль=28,4г.