Молекула газоподібної речовини містить у своєму складі 27,27% карбону і 72,73%оксигену . Установіть

формулу цього газу будь-ласка допоможіть дуже треба!

Ответы на вопрос

Отвечает Чащина Алена.

Ответ:

CO₂

Объяснение:

Нехай взяли 100 г цього газу, тобі маса Карбону буде 27.27 г, а маса Оксигену 72.73 г. Рахуємо кількості речовини обох елементів

n(C) = m(C) / M(C) = 27.27 / 12 = 2.27 моль

n(О) = m(О) / M(О) = 72.73 / 16 = 4.54 моль

Відношення кількостей речовин елементів дорівнює відношенню їх індексів

n(C) : n(O) = 2.27 : 4.54 = 1 : 2

Значить емпірична формула (а в даному випадку вона буде й істинною) - СО₂ - вуглекислий газ