1. Який об'єм хлору може приєднати бензен масою 78 ? 2. Яку масу цициклогексану можна одержати з

бензену масою 100г з масовою часткою домішок 5% ?Срочно !!!

Ответы на вопрос

Отвечает Суркова Дашенька.

1)

C6H6 + Cl2 → C6H5Cl + HCl

78 / 78 = X / 22,4

X = 78 × 22,4 / 78 = 22,4 л

2)

m (домішок) = m (р-ну) × W / 100 = 100 × 5 / 100 = 5 г

Отже, m (C6H6) = 100 – 5 = 95 г

C6H6 + 3H2 → C6H12

95 / 78 = X / 84

X = 95 × 84 / 78 = 102,3 г