Обчисліть масу солі що утворюється під час взаємодії натрію з етанолом масою 23 г


Ответы на вопрос

Отвечает Козлова Анастасия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(Na)=23г.

----------------------------

m(C₂H₅ONa)- ?

Рішення:

1. Визначимо молярную масу натрію:

M(Na)=23г./моль

2. Визначимо кількість речовини в 23г. натрію :

n(Na)=m(Na)÷M(Na)= 23г.÷23г./моль=1моль

3. Запишемо рівняння реакції:

2C₂H₅OH+2Na=2C₂H₅ONa+H₂

а) за рівнянням реакції:

n(Na)=2моль  n(C₂H₅ONa)=2моль

б) за умовою завдання:

n₁(Na)=1моль  n₁(C₂H₅ONa)=1моль

4.Визначимо молярну масу етилат натрію :

M(C₂H₅ONa)=5x12+5+16+23=104г./моль

5. Визначимо масу етилат натрію кількістю речовини 1моль:

m((C₂H₅ONa)= n₁(C₂H₅ONa)×M(C₂H₅ONa)=1моль×104г./моль=104г.

6. Відповідь: під час взаємодії натрію з етанолом масою 23г. утворюється сіль етилат натрію масою 104г.