Маса відчасткі елементів в одноосновній карбоновій кіслоті дорівнюють: С = 26,1%, H = 4,35 %, O =

69,55%. густина кіслоти за повітрям 1,59. Визначити молекулярну формулу кіслоти.

Ответы на вопрос

Отвечает Романюха Валерия.

Ответ:

Объяснение:

Дано:                                    

ω% (C) = 26,1 %

ω% (H) = 4,35 %

ω% (O) = 69,55 %  

 D(пов.)= 1,59

---------------------------

Найти: Мол.формулу-?

1. Визначимо молярну масу речовини, використовуючи відносну густину  по повітрю:

M (в-ва) = M (пов.) × D (пов.)= 29 × 1,59 = 46 г/моль

2.  Запишм формулу речовини, позначивши через Х, У, Z – тодi кількість атомів вуглецю, водню і кисню: СхНуОz

3.  Припускаємо, що маса речовини 100 г.:

4. С : Н : О = 26,1 : 4,35 : 69,55, тоді

Х: У: Z=(26,1÷12) : (4,35÷1) : (69,55÷16)=2,17 : 4,35 : 4,34 = 1:2:2

5. СНО найпростіша формула

6. Знаходимо справжню формулу речовини:

М(в-ва) = 46г/моль, то істинна формула : СН₂О₂ або структурна формула: СНООН – мурашина кислота

6.  Відповідь: СНООН