У розчин плюмбум(ІІ) нітрату, масою 33 г з концентрацією солі 10%, занурили цинкову пластину.

Обчисли масу металу, що виділився з розчину.

Ответы на вопрос

Отвечает Андреева Лиза.

Ответ:

m(Pb)= 2,07г.

Объяснение:

Дано:

m(розчину[Pb(NO₃)₂])=33г.

ω%[Pb(NO₃)₂]=10%

Zn

-------------------------------------

m(металу)-?

Рішення:

1. Визначимо масу нітрату плюмбум(ІІ) в 33г. 10% розчину:

m[Pb(NO₃)₂]=ω%[Pb(NO₃)₂]×m(розчину[Pb(NO₃)₂]÷100%

m[Pb(NO₃)₂]=10%×33г.÷100%=3,3г.

2. Визначимо молярну масу нітрату плюмбум(ІІ):

M[Pb(NO₃)₂]=207+(14+48)x2=207+124=331г./моль

3. Визначимо кількість речовини нітрату плюмбум(ІІ) в 3,3г.:

n₁[Pb(NO₃)₂]=m[Pb(NO₃)₂]÷M[Pb(NO₃)₂]

n₁[Pb(NO₃)₂]=3,3г.÷331г./моль=0,0099 округлим 0,01моль

4. Запишемо рівняння реакції:

Pb(NO₃)₂+Zn= Zn(NO₃)₂+Pb

а) за рівнянням реакції кількість речовини:

n[Pb(NO₃)₂]=1моль n(Pb) =1моль

б) за умовою задачі кількість речовини:

n₁[Pb(NO₃)₂]=0,01моль, значить кількість речовини плюмбума     n₁(Pb) =0,01моль

4. Визначимо молярну масу  плюмбума:

M(Pb)=207г./моль

5. Визначимо  масу  плюмбума кількість речовини 0,01моль  :

m(Pb)= n₁(Pb)×M(Pb)=0,01моль×207г./моль=2,07г.

6. Відповідь: метал виділився Плюмбум, його маса 2,07г.