- Обчисліть об'єм хлору (н.у.) масою 14,2 г. Якій кількості речовини це відпові- дає? Яке число

молекул міститься в ньому?Обчисліть об'єм (н.у.), який займуть 3,01 - 1024 молекул сульфур(ІV) оксиду. Якійкількості речовини це відповідає? Обчисліть масу такої порції речовини.——————​

Ответы на вопрос

Отвечает Жаргалов Балдан.

Ответ:

1. кількость речовини n(CI₂)=0,2моль

об'єм хлору V(CI₂)=4,48л.

число молекул N(CI₂)= 1,2·10²³молекул

2. кількость речовини n(SO₂)=38,2моль моль

об'єм сульфур(ІV) оксиду V(SO₂)=855,68л.

маса сульфур(ІV) оксиду m(SO₂)=2444.8г.

Объяснение:

1.

Дано:

m(CI₂)=14,2г.

Vm=22,4л./моль

Na=6,02·10²³молекул/моль

---------------------

n(CI₂)-?V(CI₂)-? N(CI₂)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу хлору:

M (CI₂)=2x35. 5=71г. / моль

2. Визначимо кількість речовини хлору в 14,2 г.:

n(CI₂)=m(CI₂)÷M(CI₂)=14,2 г.÷71г. / моль=0,2 моль

3. Визначимо об'єм  хлору кількістю речовини 0,2 моль :

V(CI₂)=n(CI₂)×Vm=0,2 моль×22,4 л/моль=4,48 л.

4. Визначимо число молекул хлору кількістю речовини 0,2 моль  :

N(CI₂)=n(CI₂)×Na=0,2 моль×6,02·1023молекул/моль=1,2·1023молекул

5. Відповідь:

кількость речовини n(CI₂)=0,2 моль

об'єм хлору (CI₂)=4,48 л.

число молекул N (CI₂)= 1,2·1023молекул

2.

Дано:

N(SO₂) =3,01·10²⁴ = 30,1·10²³молекул

Na=6,02 · 10²³молекул / моль

Vm=22,4 л./моль

-----------------------------------------------

Знайти:

 n (SO₂) -?

V (SO₂)-?

m (SO₂) -?

Рішення:

1. Визначимо кількість речовини сульфур (ІV) оксиду:

n(SO₂) =N(SO₂) ÷Na

n(SO₂) =30,1·10²³молекул÷6,02·10²³молекул/моль=38,2моль

2. Визначимо об'єм сульфур (ІV) оксиду:

V(SO₂)=n(SO₂)×Vm=38,2моль моль×22,4 л/моль=855,68л.

3.  Визначимо молярну масу сульфур (ІV) оксиду:

M(SO₂)=32+2x16 =64г./моль

4.Визначимо у масу сульфур (ІV) оксиду кількість речовини 38,2моль:

m(SO₂) =n(SO₂)×M(SO₂)=38,2моль×64г./моль=2444.8г.

5. Відповідь:

кількость речовини n(SO₂)=38,2моль моль

об'єм сульфур(ІV) оксиду V(SO₂)=855,68л.

маса сульфур(ІV) оксиду m(SO₂)=2444.8г.