Крізь розчин натрій гідроксиду пропустили карбон оксид і одержали 1,2 моль натрій карбонату.

Обчисліть а) об'єм карбон оксиду, що прореагував(н.у.), б) масу натрій гідроксиду, що прореагував.

Ответы на вопрос

Отвечает Герасимов Игнат.

Дано:

n (Na2CO3) = 1,2 моль

Знайти:

V (CO2) — ?

m (NaOH) — ?

Розв'язання

2NaOH + CO2 → Na2CO3 + H2O

1,2 / 2 = X / 22,4

X = 1,2 × 22,4 / 2 = 13,44 л — CO2

M (NaOH) = 23 +16 + 1 = 40 г/моль

1,2 / 2 = Y / 40

Y = 1,2 × 40 / 2 = 24 г — NaOH

Відповідь:

V (CO2) = 13,44 л;

m (NaOH) = 24 г.