Газ, отриманий під час спиртового бродіння глюкози масою 90 г, був повністю поглинутий розчином

із надлишковою кількістю натрій гідроксиду. Обчисліть масу солі, що утворилася в розчині.

Ответы на вопрос

Отвечает Земских Алексей.

Ответ:

Объяснение:

Дано:

m(C6H12O6) = 90 r

V(p.NaOH) = 602 мл

ω(NaOH) = 30% или 0,3

р= 1,33 г/мл

m(Na2CO3) -?

m(NaOH) = V(p.NaOH)*p*ω(NaOH)

m(NaOH) = 602 мл*1,33 г/мл*0,3 = 240,2 г

M(NaOH) = 40 г/моль 

n(NaOH) = m(NaOH)/M(NaOH) = 240,2 г/40 г/моль ≈ 6 моль

M(C6H12O6) = 180 г/моль

n(C6H12O6) = m/M = 90 г/180 г/моль =  0,5 моль

С6Н12О6 = 2С2Н5ОН + 2СО2 (1)

Из УХР1 следует, что n(CO2) = 2n(C6H12O6)

n(CO2) = 2*0.5 моль = 1 моль

СО2 + 2NaOH = Na2CO3 + H2O (2)

Из УХР2 следует, что n(CO2):n(NaOH) = 1:2, ⇒ NaOH взят в избытке

n(Na2CO3) = n(CO2) = 1 моль

M(Na2CO3) = 106 г/моль

m(Na2CO3) = n(Na2CO3)*M(Na2CO3) 

m(Na2CO3) = 1 моль*106 г/моль = 106 г

Ответ: 106 г