Обчисліть масу сульфатної кислоти, яка утвориться внаслідок реакції між 40г SO, та водою, якщо

визід продукту реакції становить 80%

Ответы на вопрос

Отвечает Окружнова Ева.

Ответ:

Пишемо реакцію

SO3 + H2O = H2SO4

Рахуємо кількість речовини SO3

n = m / M = 40 / 80 = 0.5 моль

За рівнянням реакції сульфатної кислоти утворюється так само, тобто 0.5 моль

Рахуємо масу сульфатної кислоти

m = n * M = 0.5 * 98 = 49 г

Але це при умові 100%-вого виходу, тому робимо перерахунок на 80%

49 * 0.8 = 39.2 г

Объяснение: