Розрахунки за хімічними формулами і рівняннями Варіант № 11. Який об’єм за нормальних умов займає

кисень масою 6,4 г? Скільки молекул міститься в такій кількості кисню? 2. Яка маса і який об’єм кисню (за н.у.) витрачається на окиснення алюмінію масою 10,8 г?пожалуйста помогите!!!​

Ответы на вопрос

Отвечает Мелешенко Настя.

Ответ:

Объяснение:

1)

Дано

m(O2) = 6,4 г

М(О2) = 32 г/моль

Na = 6 *10²³ 1/молекул

Найти

V(O2)

N(O2)

n(O2) = m / M = 6,4 / 32 = 0,2 моль

V(O2) = Vm *n = 22,4 * 0,2 = 4,48 л

N(O2) = Na *n = 6*10²³ * 0,2 = 1,2 * 10²³ молекул

      10,8 г             Х г, Х л

2)    4Al       +       3O2     =      2Al2O3

  n=4 моль            n=3 моль

М = 27 г/моль      М = 32 г/моль

m=108 г                 m=96 г

10,8 г  Al    -   Х г  О2

108 г  Al     -   96 г  О2

m(O2) = 10,8 * 96 / 108 = 9,6 г

n(O2) = m / M = 9,6 / 32 = 0,3 моль

V(O2) = Vm *n = 22,4 * 0,3 = 6,72 л