Обчисліть масу алюміній гідроксиду необхідну для добування алюміній оксиду масою 35.7грам


Ответы на вопрос

Отвечает Капралов Вячеслав.

Ответ:Виразимо масу Al2O3 через кількість речовини (n=m/M, де M=Mr г/моль;

Mr(Al2O3)=2•Ar(Al)+3•Ar(O)=2•27+3•16=102, тому М(Al2O3)=102 г/моль):

n(Al2O3)=m(Al2O3)/M(Al2O3)=35,7 г : 102 г/моль=0,35 моль

Записуємо рівняння реакції: 2Al(OH)3=Al2О3+3H2O

Співвідношення кількості реагентів (у молях) дорівнює співвідношенню відповідних коефіцієнтів у рівнянні реакції.

За співвідношенням кількості речовини обчислимо кількість речовини алюміній гідроксиду: n(Al(OH)3)/2=n(Al2O3)/1, звідси

n(Al(OH)3)=n(Al2O3)•2=0,35 моль•2=0,7 моль

З формули n=m/M, де М=Mr г/моль, знаходимо масу m=n•M

Mr(Al(OH)3)=Ar(Al)+3•Ar(O)+3•Ar(H)=27+3•16+3•1=78, тому М(Al(OH)3)=78 г/моль

m(Al(OH)3)=n(Al(OH)3)•M(Al(OH)3)=0,7 моль•78 г/моль=54,6 г

Відповідь: m(Al(OH)3)=54,6 г.

Объяснение: