Яку масу солі можна одержати взаємодію сульфатної кислоти масою 39.6 г та натрій гідроксиду масою

16г

Ответы на вопрос

Отвечает Сафонова Елизавета.

Ответ:

48 г

Объяснение:

Записуємо можливі рівняння реакції

1) H2SO4+2NaOH=Na2SO4+H2O

2) H2SO4+NaOH=NaHSO4+H2O

Розрахуємо кількість речовини для кислоти та лугу

υ(H2SO4)=39,6/98=0,4 моль

υ(NaOH)=16/40=0,4моль

Реакція буде проходити за рівнянням H2SO4+NaOH=NaHSO4+H2O

υ(NaOH)=υ(H2SO4) і буде утворюватись кисла  сіль NaHSO4

m(NaHSO4)=0,4 моль*120г/моль=48 г