Яка кількість речовини міститься в 20 грамах метану формула якого C2H6 за воднем


Ответы на вопрос

Отвечает Боев Коля.

Ответ:

Объяснение:

C₂H₆ это этаан

Дано:

m(C₂H₆)=20г.

------------------------------

n(C₂H₆)-?

Рішення:

1. Визначимо молярну масу етану:

M(C₂H₆)=2х12+6=24+6=30г./моль

2. Визначимо кількість речовини етану:

n(C₂H₆)=m(C₂H₆)÷M(C₂H₆)=20г.÷30г./моль=0,66моль

3. Визначимо щільність( плотность) етану по водню :

D(H₂)=M(C₂H₆)÷M(H₂)

D(H₂)=30г./моль÷2г./моль=15 ( це означає, що Етан важче водню в 15 разів)

4. Відповідь : 0,66моль кількість речовини міститься в 20 грамах етана. Щільність етану по водню 15.