СРОЧНО!!! Яку масу калій хлориду KCl розчинили у 200 г розчину цієї ж речовини з масовою часткою

10% якщо в одержаному розчині масова частка KCl становила 15% пожалуйста напишите ответ

Ответы на вопрос

Отвечает Жолобов Жека.

Ответ: 11,765 г

Дано:

m₁(p.KCl) = 200 г

ω₁(KCl) = 10% або 0,1

ω₂(KCl) = 15% або 0,15

m₂(KCl) - ?

Объяснение:

m₁(KCl) = m₁(p.KCl)*ω₁(KCl) = 200 г*0,1 = 20 г

ω₂(KCl) = (m₁(KCl) + m₂(KCl))/(m₁(p.KCl) + m₂(KCl))

0,15 = (20 + х)/(200 + х)

30 + 0,15х = 20 + х

0,85х = 10

х = 11,765 г