Який об'ем водню виділиться під час взаемодії 6,4 г розчину метанолу з масовою часткою спирту 20% з

натріем? Яка маса етанової кислоти міститься в розчині масою 200г з масовою часткою розчиненої речовини 46%Пожалуйста срочнооо​

Ответы на вопрос

Отвечает Парфеев Паша.

Ответ:

448 мл

92 г

Объяснение:

Задача 1

Рахуємо масу метанолу

m(CH₃OH) = w · m(розчину) = 0.2 · 6.4 = 1.28 г

Пишемо реакцію

2CH₃OH + 2Na = 2CH₃ONa + H₂

Рахуємо об'єм водню

V(H_2) = \dfrac{m(CH_3OH) \cdot V_M}{2 \cdot M(CH_3OH)} = \dfrac{1.28 \cdot 22.4}{2 \cdot 32} = 0.448\;l\;(448\;ml)

Задача 2

Рахуємо масу етанової кислоти

m(CH₃COOH) = w · m(розчину) = 0.46 · 200 = 92 г