9.Розрахуйте масову частку Оксигену в гідраті натрій оксиду.


Ответы на вопрос

Отвечает Адамов Илья.

Дано: NaOH

Знайти: w(O)

Розв'язання

w(O) = (Ar(O)*n/Mr(NaOH))*100%

Ar(O) — атомна маса Оксигену (з таблички Менделеєва = 16)

Mr(O) — молярна маса гідроксида натрію

Mr(NaOH) = Ar(Na) + Ar(O) + Ar(H) = 23 + 16 + 1 = 40

n — кількість атомів Оксигену в гідроксиді натрію (1 атом)

w(O) = (Ar(O)*n/Mr(NaOH))*100%

w(O) = (16*1/40)*100% = 0,4*100% = 40%.

Відповідь: 40%.