Яка маса сульфатної кислоти витрачається на розчинення 10.8 г ферум(ІІІ) гідроксиду?​


Ответы на вопрос

Отвечает Пафиков Виктор.

Відповідь:

14.7 г

Пояснення:

Дано: m(Fe(OH)₃)=10.8g

n(Fe(OH)₃)=m/Mr=10.8/107≅0.1 mol

З реакції видно, що кількість ферум(ІІІ) гідроксиду відноситься до кількості сульфатної кислоти, як 2:3

2 Fe(OH)₃ + 3 H₂SO₄ → 6 H₂O + Fe₂(SO₄)₃

У нас є 0.1 моль Fe(OH)₃ , тому нам потрібно 0.15 моль H₂SO₄

m(H₂SO₄)=n*Mr=0.15*98=14.7 g