Обчисліть масу барій гідроксиду ,що необхідний для добування барій цинкату масою 11,7 г цинк оксиду​


Ответы на вопрос

Отвечает Романов Паша.

Ответ:

Відомо: m(BaZnO2)=11,7 г

Знайти m(Ba(OH)2)-?

Розв'язування

І спосіб

1. Обчислюємо кількість речовини BaZnO2 масою 11,7 г за формулою n=m/M, де

M=Mr г/моль

Mr(BaZnO2)=Ar(Ba)+Ar(Zn)+2•Ar(O)=137+65+2•16=234, М(BaZnO2)=234 г/моль

n(BaZnO2)=m(BaZnO2)/M(BaZnO2)=11,7 г : 234 г/моль=0,05 моль

2. Записуємо рівняння реакції: Ba(ОH)2 + ZnО = BaZnО2 + H2O  

За рівнянням реакції n(Ва(OН)2):n(BaZnO2)=1:1, кількості речовини однакові, тому  

n(Ba(OH)2)=n(BaZnO2)=0,05 моль

3. Обчислюємо масу Ba(OH)2 кількістю речовини 0,05 моль за формулою m=n•M

Мr(Ba(ОH)2)=Ar(Ba)+2•Ar(O)+2•Ar(H)=137+2•16+2•1=171, М(Ba(ОH)2)=171 г/моль

m(Ba(ОH)2)=n(Ba(OH)2)•M(Ba(ОH)2)=0,05 моль•171 г/моль=8,55 г

Объяснение: