Вкажіть об'єм Карбон(ІV) оксиду (за н.у.), який виділиться в результаті взаємодії 10,6 г натрій

карбонату із сульфатною кислотою

Ответы на вопрос

Отвечает Воробей Аня.

Ответ:

2,24л

Объяснение:

Записуємо рівняння реакції (фото)

Кількість речовини натрій карбонату відноситься до к-ті речовини вуглекислого газу як один до одного, тобто вони рівні.

Знаходимо к-ти речовини натрій карбонату:

m/M

M(Na2CO3)=106г/моль

Отже, к-ть реч. натрій карбонату = 10,6/106=0,1моль

Оскільки к-ть реч. Na2CO3= к-ті реч. СО2=0,1моль

Знаючи це, ми можемо знайти об‘єм вуглекислого газу за формулою:

V=n•Vm

Де n- к-ть речовини і Vm= 22,4 л/моль(стала величина)

V(CO2)=0,1•22,4=2,24л