Задача 1. Фосфор масою 2,4 г згорів в атмосфері кисню. Яка кількість речовини кисню витратилась?

Вкажіть рівняння реакції даної задачі Пліз

Ответы на вопрос

Отвечает Куатов Жаслан.

Дано:

m(P)= 2.4 г

----------------

n(O2)-?

4P + 5O2 = 2P2O5

M(P)=31 г/моль

n(P)= m(P)/M(P)

n(P)=2.4 г/ 31 г/моль=0.08 моль

0.08/4 =x/5

x=0.1 моль

Ответ n(O2)=0.1 моль