Напишіть рівняння реакцій, щоб здійснити перетворення: а) P - P2O5 - H3PO4 - Na3PO4 б) Zn - ZnO -

ZnCI2 - Zn(OH)2 - ZnSO4

Ответы на вопрос

Отвечает Миланов Евгений.

P-P2O5-H3PO4-Na3PO4

4P+5O2=2P2O5

P2O5 + 3H2O = 2H3PO4

H3PO4 + 3NaOH = Na3PO4 + 3H2O

Zn-ZnO-ZnCl2-Zn(OH)2-ZnSO4

2Zn + O2 = 2ZnO

ZnO + 2HCl = ZnCl2 + H2O

ZnCl2 + 2NaOH = Zn(OH)2 + 2NaCl

Zn(OH)2 + H2SO4 = ZnSO4+ 2H2O