↓↓СРОЧНО! ДАМ 100 БАЛЛОВ↓↓↓↓ 1 Обчисліть масу осаду, який утвориться з барій хлориду масою 416 г

і натрій сульфату масою 426 г. 2 Який об'єм гідроген хлориду можна одержати в результаті реакції водню об'ємом 22, 4 л (н. у.) з хлором масою 28, 4 г?

Ответы на вопрос

Отвечает Филимонова Екатерина.

1.

BaCl2 + Na2SO4 = BaSO4↓ + 2NaCl

n(BaCl2) = m/M = 416г / 208г/моль = 2 моль

n(BaSO4) = 2 моль

m(BaSO4) =  n * M = 2 моль * 233г/моль = 466г

Ответ: 466

2.

H2 + Cl2 = 2HCl

n(H2) = V/Vm = 22,4 л / 22,4 л/моль = 1 моль

n(Cl2) = m/M = 28,4 / 71 г/моль = 0,4 моль

n(HCl) = n(H2) + n(Cl2) = 1 моль + 0,4 моль = 1,4 моль

v(HCl) = n* Vm = 1,4 моль * 22,4 л/моль = 31,4 л

Ответ: 31,4 л