Кальцій масою 20 г прореагував з надлишком хлоридної кислоти. Обчисліть кількість речовини

хлоридної кислоти і об’єм водню, що виділився при взаємодії. Поможіть

Ответы на вопрос

Отвечает Orlova Vasilisa.

Ответ:

n(hcl)=1моль. V(h2)=11.2л

Объяснение:

ca+2hcl=cacl2+h2

для начала найдём количество вещества кальция n=20/40=0.5моль

n(ca)=1/2n(hcl)=0.5*2=1моль

n(ca)=n(h2)=0.5моль

V(h2)=0.5*22.4=11.2л