На алюміній масою 17 г подіяли сульфатною кислотою. Яка маса солі,що утворилася? Який об*єм газу

виділився ?(н.у.). Дані округлюєм до сотих. Розв*язок задачі записуємо

Ответы на вопрос

Отвечает Арефьев Иван.

Дано

m(Al)= 17г

Vm=22,4

V(солі) - ?

2Al + 3H2SO4 = Al2(SO4)3 + 3H2

17г/M(Al)*2=m(Al2(SO4)3)/M(Al2(SO4)3)

17/54=m(Al2(SO4)3)/342

m(Al2(SO4)3) = 342*17/54=107,66 г

D(Al2(SO4)3) = 107,66/342=0,31 моль

V/Vm=m/M

0,31=v/22,4

V=22,4*0,31 = 7