70 балів! При спалюванні метану утворився вуглекислий газ об'ємом 80л. Які об'єми вихідних

речовин прореагували​

Ответы на вопрос

Отвечает Жұмабек Нұрсат.

Дано:

V(CO2) = 80л.

Найти:

V(CH4) ?

V(O2) ?

Решение:

CH4 + 2O2 => 2H2O + CO2↑

~по уравнению реакции n(CO2) = n(CH4) =>

V(CO2) = V(CH4) = 80л.

~по уравнению реакции n(CO2) = 2n(O2) =>

n(CO2) = n(O2)/2

V(O2) = 160л.

_ • Ответ: V(CH4) = 80л.; V(O2) = 160л. • _