Чи достатньо буде 50 см^3 нітратної кислоти з масовою часткою 71,6 % (густина = 1,420 г/см^3) для

розчинення порошкоподібного титану масою 0,7 г? Помогите прошу

Ответы на вопрос

Отвечает Мультанская Настя.

Ответ:

Объяснение:

m(HNO3) = 0,716*50*1,420 = 50,84 г

   х г                      50,84 г

   Ti          +       8HNO3(конц)       =     Ti(NO3)4 + 4NO2 + 4H2O

48 г/моль         8*63 г/моль

m(Ti) = 48* 50,84/(8*63) = 4,84 г>0,7 г - хватит и с избытком