1. Обчисліть масу кальцій оксиду, що вступив у реакцію з водою масою 55г СРОЧНОООООО!!!​


Ответы на вопрос

Отвечает Турбина Аня.

Відповідь:

Маса кальцій оксиду, який прореагував з водою масою 55г, дорівнює приблизно 55 грам (54,88 грам).

Пояснення:

Збалансоване хімічне рівняння реакції між оксидом кальцію та водою:
CaO + H2O  =  Ca(OH)₂

Один моль оксиду кальцію (CaO) реагує з одним молем води (H2O), утворюючи один моль гідроксиду кальцію (Ca(OH)₂).

Молярна маса CaO становить:
M(CaO) = Ar(Ca) + Ar(O) = 40 + 16 = 56 г/моль

Це означає, що 1 моль CaO важить 56 грамів.

Щоб обчислити кількість молей CaO, що прореагувало з водою, необхідно розділити масу води на молярну масу CaO:

v(CaO) = m(H₂O) / M(CaO)
v(CaO) = 55 г / 56 г/моль ≈ 0,98 моль

Оскільки стехіометрія збалансованого рівняння говорить нам, що один моль CaO реагує з одним молем H₂O, кількість молей CaO, які прореагували, також становить 0,98 моль. Отже, масу CaO, що прореагувала, можна розрахувати наступним чином:

m(CaO) = v(CaO) * M(CaO)

m(CaO) = 0,98 моль * 56 г/моль = 54,88 г ≈ 55 г

#SPJ1