Срочно нужна помощь, пожалуйста! Обчисліть масу фосфору, що можна здобути з 31 г кальцій фосфату

при його розкладі, якщо масова частка виходу фосфору становить 95%

Ответы на вопрос

Отвечает Ерофеева Валерия.

Відповідь:  1, 47 г

Дано:

m(Ca3(PO4)2)=31г

η(P)=95%

Знайти:

m(P)-?

Розв'язок:

\mathrm{ 2Ca_3(PO_4)_2 + 10C + 6SiO_2 \xrightarrow{1000^oC} 6CaSiO_3 + P_4 + 10CO }

Звідси: n(Ca3(PO4)2)=31/310=0,1 моль

n(P)= 0,05 моль

m(Р)теор=0,05* 31=1,55 г

m(P)практ= 1,55 * 0,95= 1,47 г