Яка маса осаду сульфату барію утворюється при взаємодії сульфату натрію з 2.61 г нітрату барію???


Ответы на вопрос

Отвечает Сидоров Степан.

Ответ:

Na2SO4 + Ba (NO3) 2 = BaSO4 + 2NaNO3

Молярна маса нітрату барію = 137 + 14 * 2 + 16 * 6 = 261г / моль

кількість моль нітрату барію = 2,61г / 261г / моль = 0,01 моль

Виходячи з рівняння реакції кількість моль сульфату барію = кількості моль нітрату барію = 0,01моль

Молярна маса сульфату барію = 137 + 32 + 16 * 4 = 233г / моль

Маса осаду сульфату барію = 233г / моль * 0,01 моль = 2,33 г

ВІДПОВІДЬ: 2,33 г