4. Позначте пари солей, що будуть взаємодіяти одна з одною: А) Алюміній хлорид та натрій нітрат;

Б) Калій карбонат та барій хлорид; В) Натрій хлорид та арґентум нітрат; Г) Калій сульфат та натрій хлорид; Д) Кальцій хлорид та калій сульфат; Е) Алюміній сульфат та натрій фосфат

Ответы на вопрос

Отвечает Ларина Анна.

Відповідь: БВДЕ

Солі взаємодіють між собою, якщо один з продуктів їхньої взаємодії випав в осад. Перевіримо:

A) AlCl3 + 3NaNO3 = Al(NO3)3 + 3NaCl - осаду немає, отже, ці солі між собою не взаємодіють

Б) K2CO3 + BaCl2 = 2KCl + BaCO3(осад), отже , ці солі між собою взаємодіють

В) NaCl + AgNO3 = NaNO3 + AgCl (осад), отже, ці солі між собою взаємодіють

Г) K2SO4 + 2NaCl = 2KCl + Na2SO4 - осаду немає, отже, ці солі між собою не взаємодіють

Д) CaCl2 + K2SO4 = 2KCl + CaSO4(осад), отже, ці солі сіж собою взаємодіють

Е) Al2(SO4)3 + 2Na3PO4 = 3Na2SO4 + 2AlPO4(осад) , отже, ці солі між собою взаємодіють