Визначити формулу органічної сполуки, що містить 40% Карбону; 6,67 % Гідрогену та Оксиген, а

відносна густина за воднем дорівнює 30.

Ответы на вопрос

Отвечает Листратенко Ксения.

Ответ:

Дано:

D(H2)=30

W(C)=40%

W(H)=6,67%

(формула)-?

Mr(речовини)=D(H2)*Mr(H2)

Mr(речовини)=30*2=60 г/моль

W(O)=100%-40%-6,67%=53,33%

C:H:O=W(C)/Ar(C):W(H)/Ar(H):W(O)/Ar(O)

C:H:O=40/12:6,67/1:53,33/16

C:H:O=3,3:6,67:3,3 /:3,3

C:H:O=1:2:1

CH2O-формальдегід

Mr(CH2O)=12+2+16=30 г/моль

60/30=у 2 рази

(CH2O)2=C2H4O2

Істина формула: C2H4O2 (CH₃COOH)-етанова к-та