1.В реакцію з алюмінієм вступив кисень об’ємом 4,48л (н.у.) . Визначити масу алюмінію , що

вступила в реакцію та кількість речовини алюміній оксиду , який утворився . 2.Яку кількість речовини фосфору і об’єм кисню (н.у.) було взято для реакції , якщо при цьому утворився Фосфор (V) оксид масою 7,1 г? Владимир (mrvladimir2), здравствуйте) Помогите пожалуйста, если вам не сложно. Вы очень здорово помогли с предыдущим вопросом. Спасибо вам за это)

Ответы на вопрос

Отвечает Урывская Ярослава.

Ответ:

Могу решить только второе задание

Объяснение:

дано

m(P2O5) = 7.1 g

------------------

n(P)-?

V(O2)-?

4P+5O2-->2P2O5

M(P2O5) = 142 g/mol

n(P2O5) = m/M = 7.1 / 142 = 0.05 mol

4n(P) = 2n(P2O5)

n(P) = 4* 0.05 / 2 = 0.1 mol

5n(O2) = 2n(P2O5)

n(O2) = 5* 0.05 / 2 = 0.125 mol

V(O2) = n(O2) * Vm = 0.125 * 22.4 = 2.8 L

ответ 0.1 моль, 2.8 л

Всё что в моих силах. Если не сложно поставите лучший ответ