До розчину масою 200г з w=10% долили 50г води.Яка масова частка розчиної речовини в новому рожчину.


Ответы на вопрос

Отвечает Коренев Ваня.

Відповідь: 8%

Дано:

m₁(p.солі) = 200 г

ω₁(солі) = 10% або 0,1

+m(H₂O) = 50 г

Знайти:

ω₂(солі) - ?

Розв'язок:

Знаходимо масу солі в розчині:

m(солі) = m₁(p.солі)*ω₁(солі) = 200 г*0,1 = 20 г

Рахуємо масу кінцевого розчину

m₂(р.солі) = m₁(p.солі) + m(H₂O) = 200 г + 50 г = 250 г

Знаходимо масову частку утвореного розчину:

ω₂(солі) = m(солі)/m₂(р.солі) = 20 г/250 г = 0,08 або 8%

Відповідь: 8%